Bizimle Gücünüz Hiç Tükenmesin
Bizimle Gücünüz Hiç Tükenmesin
İade Sözleşmesi

Online-İstanbul.com' da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Online-İstanbul.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Online-İstanbul.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

 

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

 

İade Süresi:

 

+ Tarafımızdan onay alınarak gönderilmiş ürünlerde uymama yada seçme durumunda Geliş ve Gidiş kargoları tarafımızdan karşılanmaktadır, 0546 431 0 200 numaralı WhatsApp hattımızdan aldığınız ürünün sizdeki ürüne uyumu konusunda kesin bilgi alabilirsiniz, yanlış siparişlerde Geliş ve Gidiş Kargoları Alıcıya aittir.

 

+ Genel olarak satın aldığınız ürünlerde ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim aldığınız tarihten itibaren ondört (14) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürüne iade faturası düzenleyerek iade edebilirsiniz. Geliş ve Gidiş Kargoları Alıcıya aittir.

+ Notebook Ekranlarında Fabrikasyon jelatinleri çıkartılmış ise iade yada değişim kapsamına girmemektedir. Notebook ekranlarında fabrikasyon jelatinleri üzerinde ise ve tekrar satışa mani durumu yok ise Geliş ve Gidiş Kargoları Alıcıya ait olmak koşulu ile iade alınmaktadır.

+ Notebook bataryaları 14 gün için iade alınmakta sonraki süreçte iade alınmamakta, Notebook bataryasında sorun var ise değişim yapılmakta olup, Geliş ve Gidiş Kargoları Alıcıya aittir.

+ Notebook Klavyeleri 14 gün için iade alınmakta sonraki süreçte iade alınmamakta ve tüm tuşlar basmıyor ise garanti kapsamına girmektedir, bazı tuşlar basmıyor şikayeti var ise garanti yada değişim kapsamına girmemektedir, yapısı itabiri ile uzun yıllar kullanacağınız bir ürün olup sadece sıvı teması ile bazı tuşlar basmıyor durumu oluşmaktadır.

+ Notebook adaptörleri 14 Gün içinde iade alınmakta, Değişim yada ide durumunda Geliş ve Gidiş Kargoları Alıcıya aittir. Lütfen tam emin değilseniz teyit alarak alımı yapınız. Notebook adaptörlerinde değişimlerde tamir yapılıp gönderilmemekte tarafınıza tekrar sıfır kullanılmamış ürün gönderilmektedir.

+ Notebook Lcd Data Flex Kabloları iade kapsamına girmemektedir, arızalı ise sadece değişimi yapılmakta olup, Geliş ve Gidiş Kargoları Alıcıya aittir.

 

+ Siparişini verdiğiniz ürünleri kargo çıkışı yapılmadan önce gerekçe belirtmeksizin iptal edilmesini istiyorsanız onlineistanbul20@gmail.com adresine veya iletişim formlarından sipariş iade kısmından iade talebinde bulunabilir veya 0546 431 0 200 numaralı WhatsApp hattımızdan iptal talebinde bulunabilirsiniz, Onay alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde ödemiş olduğunuz miktar sorunsuz biçimde tarafınıza iade edilir.

+ Kredi Kartı yoluyla yapılan alışverişlerde iade alışverişin gerçekleştirildiği kredi kartına, Banka Havalesi ya da Kapıda Nakit Ödeme yoluyla yapılan siparişlerde iade belirteceğiniz banka hesabınıza yapılacaktır.

 

İade Şartları:

 

+ İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

+ Ürünün faturası(eksiksiz 2 nüsha), iade formu (İade Formuna Ulaşmak İçin Tıklayın), 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

+ İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

+ Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

+ Online-İstanbul.com'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır.

+ Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, tarafımıza başvurabilirsiniz.

İade Süreci:

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. İade için 0546 431 0 200 numaralı WhatsApp hattımızdan da destek alabilirsiniz, Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 

Ürün Arızalarında Uygulanan Süreç:

 

Online-İstanbul.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup değişim işlemleri tarafımızca yapılmaktadır.

 

Önemli Not:

Tarafımızdan kaynaklanmayan sebeplerden dolayı keyfi iade durumlarında kargo Gidiş - Geliş ücretleri tarafınıza yansıtılır.

 

Tarafımızdan kaynaklanan sorunlardan dolayı oluşan iade isteminde hesabınızdan çıkan tutar oldugu gibi tekrar hesabınıza iade edilir.

 

Ürün iade ve Değişim Durumunda Gidiş - Geliş kargo ücretleri müşteriye aittir.

 

Ürün arızalanması Durumunda Firmamıza yapılan gönderimlerde Gidiş - Geliş kargo ücretleri müşteriye aittir.

 

Kurumsal yada Bayi satışları 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a tabi değildir. Koşulsuz iade hakkı uygulanmaz. Şirket iade prosedürleri geçerlidir.

 

İade işlemlerinizde kargo gönderimlerini anlaşmalı olduğumuz ve size teslimi yapan kargo firması ile yapmanız gerekmektedir.

 

Online-İstanbul Mert KARAAĞAÇ

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et